آموزش گام به گام خرید سایت شخصی

تاریخ آپدیت: 1402/11/24

سرویس سایت ساز یکی از پرطرفدارترین خدمات ایران‌سرور است. اگر قصد خرید این سرویس را دارید اما در پروسه خرید آن دچار مشکل شده‌اید، این آموزش راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

 1. ابتدا وارد سایت ایران سرور به آدرس www.iranserver.com شوید و از منوی بالای سایت در قسمت دیگر خدمات، گزینه سایت ساز را انتخاب کنید.
 2. اگر در صفحه باز شده، کمی به پایین بیایید می‌توانید پلن‌های مختلف آن را مشاهده کنید. در این صفحه پلن‌های سایت ساز را از لحاظ ویژگی و قیمت قابل مقایسه و انتخاب هستند، برای ساخت سایت شخصی دکمه شروع کنید پلن شخصی را بزنید.
 3. با کلیک روی دکمه شروع کنید، به صفحه انتخاب قالب هدایت می‌شوید. در نوار دسته بندی روی شخصی کلیک کنید تا قالب های مربوط به سایت شخصی برای شما نشان داده شود. با کلیک روی پیش نمایش میتوانید قبل از انتخاب قالب پیش نمایش قالب مدنظر خود را ببینید و با کلیک بر روی انتخاب قالب قالب مد نظر خود را انتخاب کنید.
 4. در این صفحه، در مرحله اول باید مشخصات خود را وارد کنید. دو گزینه پیش روی شماست…
  • با انتخاب گزینه “عضو نیستم / ثبت نام” و تکمیل اطلاعات مورد نیاز ثبت نام کنید و روی “ساختن سایت” کلیک کنید تا به مرحله بعد یعنی “اطلاعات اولیه” منتقل شوید.
  • اما اگر قبلا ثبت نام کردید میتوانید با انتخاب گزینه “از قبل عضو هستم / ادامه” و وارد کردن ایمیل و رمز پسورد حساب کاربری خود و  کلیک روی “ساختن سایت” به مرحله بعد یعنی “اطلاعات اولیه” منتقل شوید.
 5. در مرحله دوم این صفحه، پس از تکمیل مشخصات و کلیک بر روی ساختن سایت وارد بخش “اطلاعات اولیه” میشویم، در این بخش بایستی اطلاعات اولیه مورد نیاز برای راه اندازی سایت تان را وارد کنید. در این قسمت نیز دو گزینه پیش روی شماست…
  • درصورتی که در حال حاضر دامنه ندارید و قصد دارید ما برای شما دامنه موقتی را اختصاص دهیم گزینه “دامنه ندارم هنوز” را انتخاب کنید و اسم دامنه موقت و عنوان سایت خود را وارد کنید و درنهایت بر روی “تمام!” کلیک کنید تا به مرحله سوم منتقل شوید.
 6. در صورتی که در حال حاضر دامنه دارید و قصد دارید سایت روی دامنه شما راه اندازی شود گزینه “دامنه خودم را دارم” را انتخاب کرده و دامنه و عنوان سایت شخصی خود را وارد نمایید.
 7. در مرحله سوم این صفحه، پس از تکمیل اطلاعات اولیه و کلیک بر روی “تمام!” وارد بخش نهایی راه اندازی سایت شما میشویم در این بخش با وارد کردن رمز عبور خود و کلیک بر روی “ورود!” وبسایت شما آماده راه اندازی و تحویل میشود.
 8. پس از کلیک بر روی “ورود!” اطلاعات کلی وب سایت شخصی شما نمایش داده میشود و در این مرحله سایت شما آماده تحویل میباشد، شما میتوانید وب سایت خود را با کلیک روی قسمت “مشاهده وب سایت” ببینید و برای نهایی کردن خرید خود فقط کافیست بر روی “پرداخت و تحویل سایت” کلیک نمایید تا به قسمت پلن های موجود در سایت ساز هدایت شوید.
 9. در این قسمت میتوانید پلن های موجود در سرویس سایت ساز ایران سرور را مشاهده فرمایید و ویژگی و امکانات هر کدام را برسی بفرمایید. برای ساخت سایت شخصی، در این قسمت بایستی پلن سایت شخصی را انتخاب کنید و روی “خرید و تحویل سایت” کلیک نمایید.
 10. در این صفحه مشخصات سفارش شما نمایش داده شده است بر روی “پرداخت نهایی” کلیک کنید تا به صفحه تایید اطلاعات هدایت شوید.
 11. در این صفحه اطلاعات شخصی خود را تایید و تکمیل کنید، پس از آن و کلیک بر روی دکمه “ثبت سفارش” فاکتور سفارش شما ایجاد میشود.
 12. در این صفحه میتوانید سفارش خود را پرداخت و تکمیل کنید و سپس از بخش پنل کاربری – سرویس ها به پنل سایت خود دسترسی داشته باشید.