آموزش ویرایش هدر و فوتر سایت

تاریخ آپدیت: 1402/11/24

اگر قصد ویرایش هدر و فوتر وب سایت خود را دارید، این آموزش مناسب شماست.

 1. از نوار سمت راست صفحه ها را انتخاب کنید و روی دکمه همه صفحه ها کلیک کنید.
 2. در این بخش نشانگر ماوس خود را روی صفحه اصلی بیاورید، دکمه ویرایش با المنتور ظاهر میشود، این دکمه را انتخاب کنید.
 3. در این صفحه میتوانید به کمک افزونه صفحه ساز قدرتمند المنتور هدر یا همان فهرست و فوتر یا همان پاورقی سایت شخصی خود را ویرایش کنید. برای ویرایش قسمت هدر روی بخش مورد نظر روی صفحه اصلی کلیک کنید تا پنل تنظیمات مربوط به این قسمت توسط المنتور در سمت راست صفحه برای شما نمایش داده شود. این تنظیمات شامل سه بخش کلی به نام های محتوا، استایل و پیشرفته می باشد.
  • در بخش محتوا میتوانید با کلیک روی افزودن آیتم به قسمت هدر وب سایت خود آیکون جدیدی اضافه کنید. متن، آیکون و پیوند آیکون ها با کلیک بر روی هر آیتم قابل تغییر است. در ادامه همین بخش میتوانید شکل دور آیکن ها را تغییر دهید و همچنین جایگاه ستون ها و چیدمان آن ها نیز قابل تغییر است. شناسه CSS مربوط به بخش مورد نظر از صفحه اصلی خود را با گذاشتن یک # پشت آن در قسمت پیوند آیکون مربوطه قرار دهید. تا با کلیک بر روی هر آیکن به قسمت پیوند داده شده هدایت شوید.
  • برای تعیین شناسه CSS در صفحه اصلی روی ساختار مورد نظری که میخواهید شناسه ای به آن اختصاص دهید کلیک کنید، پس از بازشدن پنل تنظیمات المنتور مربوط به آن ساختار به قسمت پیشرفته رفته و در قسمت شناسه CSS موجود در آن قسمت شناسه دلخواه خود را تایپ کنید.
  • زین پس میتوانید با گذاشتن # قبل از نام شناسه انتخابی و قرار دادن آن در قسمت پیوند هر فیلد دلخواه به بخش مورد نظر ارجاع پیدا کنید و هدایت شوید.
  •  به کمک بخش استایل و پیشرفته نیز میتوانید تنظیمات به خصوصی را برای نمایش هدر در صفحه تعیین کنید.
 4. برای ویرایش فوتر وب سایت خود نیز به راحتی میتوانید با کلیک روی بخش مورد نظر در صفحه اطلاعات موجود در فوتر را به کمک المنتور ویرایش کنید و تغییر دهید.
 5. درنهایت با کلیک بر روی گزینه Update تغییرات اعمال شده توسط شما ذخیره می شود.