وضعیت ابر رکورد های DNS

تاریخ آپدیت: 1401/10/29

با روشن شدن نماد ابر ترافیک با عبور از روی سرورهای لبه،سرعت و امنیت انها افزایش پیدا می کند.

نماد ابر روشن برای یک دامنه یا زیردامنه، به‌معنای عبور ترافیک آن دامنه یا زیردامنه از سرورهای CDN ابر ایران سرور است. این بدان معنی است که تمام درخواست های در نظر گرفته شده  ابتدا به CDN ابرایران سرور می روند و سپس به سرور اصلی شما ارسال می شوند.
این رفتار به CDN ابر ایران سرور اجازه می‌دهد تا تمام درخواست‌های سایت شما را بهینه‌سازی، کش و محافظت کند و همچنین از سرور اصلی شما در برابر حملات DDoS محافظت کند.

خاموش بودن این نماد به‌معنای عدم عبور ترافیک مربوط به آن رکورد از سرورهای لبه ابر ایران سرور و ارتباط مستقیم با سرور اصلی میزبان سایت است.
به عبارتی دیگر زمانی که ابر خاموش می باشد، دسترسی به وب سایت فقط از طریق سرور میزبانی وب امکانی پذیر می باشد اما زمانی که شما ابر را روشن می کنید دسترسی از طریق سرور های لبه CDN که در نقاط مختلف دنیا هستند امکان پذیر می شود. در نتیجه دسترسی پذیری وب سایت شما افزایش پیدا می کند.

برای فعالسازی قابلیت‌هایی مانند Caching، شتابدهی، امنیت و دریافت گزارش‌های مربوط به دامنه یا زیردامنه و به طور کلی خدمات CDN باید نماد ابر رکوردهای مربوط به آن روشن باشد.

ما توصیه می کنیم که برای سرعت و امنیت بیشتر ابر ما را برای تمام رکوردهای A، AAAA و CNAME فعال کنید.

دقت داشته باشید که نماد ابر رکوردهای A و عنوان mail نباید روشن باشد چرا که این عمل منجر به بروز اختلال در عملکرد سرویس مربوطه خواهد شد. برای غیرفعال‌سازی نماد ابر یک رکورد تنها کافی است روی آیکون ابر روبه‌روی آن کلیک کنید.