نحوه سفارش اپلیکیشن

تاریخ آپدیت: 1401/10/18

اپلیکیشن‌ها، نرم افزارهایی هستند که کاربر می‌تواند به راحتی آنها را با یک کلیک نصب شده تحویل بگیرد. تمام قابلیت‌هایی که برای سایر سرورهای ابری وجود دارد برای این محصول نیز صدق می‌کند. در صورتی که نرم افزاری به کار شما نیامد می‌توانید آن را با سایر سیستم‌عامل‌ها یا نرم افزارها جابجا کنید.

مراحل خرید اپلیکیشن

پیش از اینکه راجع به مراحل خرید صحبت کنم، باید بدانید که تمام مراحل خرید مانند مراحل خرید زیرساخت ابری است و شما طی مراحل می‌توانید از بین سیستم عامل‌ها یا اپلیکیشن‌ها یکی را انتخاب کنید. در ضمن نرم افزارهای دسته زیرساخت ابری با دسته زیرساخت ابری گرافیکی تفاوت دارد و دسته دوم معمولا شامل نرم افزارهایی می‌شود که برپایه گرافیک هستند و کاربر به دنبال نرم افزارهای گرافیکی است. نرم افزارهای گرافیکی مثل 3D Max، Lumion، premiere، aftereffect و… است.

برای خرید اپلیکیشن‌های از پیش ساخته شده، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

بعد از ورود به پورتال ابری، از ساید بار سمت راست روی IaaS کلیک کرده و از زیرمنوی آن بنا به کاربردی که برای شما دارد یکی از محصولات زیرساخت ابری یا زیرساخت ابری گرافیکی را انتخاب کنید.


در مرحله بعدی، روی خرید سرویس کلیک کنید.
از این مرحله به بعد تمام مراحل مشابه خرید زیرساخت ابری است. از بین مناطق جغرافیایی موجود یکی را انتخاب کنید.

در بخش انتخاب پلتفرم، روی تب اپلیکیشن‌ها کلیک کنید.
از بین اپلیکیشن‌های موجود، برنامه‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید.

نوبت به انتخاب پلن می‌رسد. یکی از پلن‌های نمایش داده شده را انتخاب کنید.

از بالای همین صفحه هم می‌توانید یکی از دوره‌های ساعتی و ماهانه را انتخاب کنید.

حالت اول، پرداخت ماهانه: پرداخت در این حالت به صورت ماهانه است و هزینه آن را باید هنگام خرید سرویس بپردازید.
حالت دوم، پرداخت ساعتی: در این حالت هزینه سرویس به صورت ساعتی محاسبه می‌شود.
توجه: برای استفاده از سرویس ساعتی شما باید حداقل 50 هزارتومان اعتبار داشته باشید.
توجه: شما می‌توانید بعد از خرید هر سرویس منابع آن را افزایش یا کاهش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه افزایش و کاهش منابع مراجعه کنید.

اگر برای ذخیره داده‌های خود به یک دیسک اضافه نیاز دارید، با فعال‌سازی تیک دیسک ابری این کار را انجام دهید. یادتان باشد اگر دیسک ابری ندارید، برای خرید باید از صفحه خرید دیسک ابری اقدام به این کار کنید.

در قسمت اطلاعات تکمیلی، نام سرور و یک رمز عبور برای سرویس خود در نظر بگیرید.
توجه: می‌توانید از ایجاد رمز عبور کمک بگیرید تا یک رمز خودکار ایجاد شود. با ایجاد رمز خودکار، یک نسخه از آن در کلیپ‌بورد شما ذخیره می‌شود.
در بخش اسکریپت راه اندازی، می‌توانید از دستورات Bash script یا Yaml استفاده کنید.
برای امنیت بیشتر، می‌توانید یک کلید SSH که از قبل ایجاد کرده‌اید را اینجا بارگذاری کنید.
در بخش فایروال هم می‌توانید برای امنیت بیشتر یک فایروال به سیستم خود اضافه کنید. نحوه ایجاد و استفاده از فایروال را در صفحه فایروال به طور کامل شرح داده‌ایم.

بعد از اینکه تمام اطلاعات را تکمیل کردید، اگر کد تخفیف داشتید می‌توانید آن را وارد کادر کرده و روی اعمال کلیک کنید تا از هزینه کلی سرویس شما کسر شود.
در صورت استفاده از حالت پرداخت ماهانه باید مراحل پرداخت را پشت سر بگذارید، در غیر این صورت می‌توانید روی راه اندازی سرور کلیک کنید تا سرور راه اندازی شود.