مدیریت Page Rule

تاریخ آپدیت: 1401/10/29

قوانین صفحه (Page Rule) مجموعه قوانینی هستند که روی یک یا چند URL اعمال می‌شوند و به این صورت اقدامات خاصی را مطابق آن شرط اعمال می‌کنند. این قوانین روی تمام وب سایت کاربر اعمال می‌شود و کاربر نمی‌تواند آن را برای بخشی از وب سایت خود در نظر بگیرد.

برای افزودن قوانین به دامنه خود مراحل زیر را دنبال کنید:

بعد از اینکه دامنه خود را به شبکه توزیع محتوای ابر ایران سرور اضافه کردید، وارد پنل کاربری خود شده و وارد بخش مدیریت دامنه‌ها شوید. از منوی بالای صفحه روی Page Rule کلیک کنید تا بتوانید قوانین مربوط به این بخش را اضافه کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در حال حاضر هیچ قانونی اضافه نشده است.

حالا برای اضافه کردن اولین قانون شما می‌توانید روی افزودن قانون کلیک کنید تا اولین قانون را برای ادرس سایت خود ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان تعریف 5 قانون برای هر دامنه وجود دارد. در صفحه بعد، باید ابتدا آدرس دامنه‌ای که می‌خواهید قوانین به آن افزوده شود را وارد کنید.

در قدم بعدی، از منوی کنار بخش نام تنظیم، Cache Level را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه بخش تنظیمات cache level برای شما باز می‌شود که از منوی کنار آن می‌توانید گزینه Bypass را انتخاب کنید.

با اعمال قانون کش می‌توان تغییراتی به وجود آورد که یک آدرس خاص به هیچ عنوان کش نشود.

 

همانطور که مشاهده می‌کنید، در جدول قوانین اعمال شده، می‌توانید با خاموش کردن دکمه عملیات امکان کش کردن را لغو کنید. همچنین می‌توانید با کلیک روی علامت مداد، قوانین را ویرایش کنید. در صورتی که می‌خواهید قانون اضافه شده را حذف کنید هم می‌توانید روی کلید بازیافت کلیک کنید تا قانون اعمال شده حذف شود.

 

شما همچنین می توانید قوانین destination port و یا forwarding URL را اضافه کنید.