شبکه توزیع محتوا

شبکه توزیع محتوا

با CDN رایگان ابر ایران‌سرور، هم‌تراز با برندهای جهانی، نوآوری سریع و امنیت روزافزون را تجربه کنید.

پرسش های پرتکرار

سوالاتی که کاربران ابر ایران سرور از ما پرسیده اند

بله، امکان استفاده از سرویس CDN ابر ایران سرور به‌شکل کامل رایگان برای کاربران مهیا شده است. پیشنهاد ما این است که برای شروع از سرویس رایگان شبکه توزیع محتوا استفاده کنید و در ادامه اگر نیاز به قابلیت های بیشتری داشتید با ما در تماس باشید. در بسته‌ی پایه بسیاری از امکانات شبکه توزیع محتوا به شکل رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

بله گواهی‌نامه‌ی معتبر SSL/TLS به‌ صورت رایگان به کاربران CDN ارائه می‌شود، این گواهی‌نامه‌ی معتبر از وب‌سایت Let’s Encrypt صادر می‌شود و هر سه ماه به صورت خودکار تمدید می‌شود.

CDN به دلیل افزایش سرعت بارگذاری محتوا و اطلاعات می تواند نقش تعیین کننده‌ای در رتبه بندی وب سایت شما درموتورهای جستجو داشته باشد.

زمانی که شما نیم سرور های CDN را بر روی دامنه خود قرار می دهید، ارتباطی بین DNS سرور CDN ابرایران سرور و دامنه خود بر قرار می کنید. از سمت دیگر شما با اضافه کردن رکورد های DNS خود در پنل CDN ابر ایران سرور، در حال برقرار کردن ارتباط بین DNSسرور CDN و هاست خود هستید و این گونه دامنه،هاست و CDN با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. با این کار زمانی که دامنه شما در مرورگر جستجو می شود، ابتدا درخواست به DNS سرور CDN ابرایران سرور می رود و این DNS سرور نام دامنه را به وسیله رکورد هایی که از قبل در آن ثبت شده است، به IP مرتبط با آن دامنه ترجمه می کند و بازدید کننده وارد سایت می شود.

بله، برای این‌کار باید گواهی SSL/TLS خود را در قسمت گواهینامه شخصی کاربر در پنل ابرایران سرور بارگذاری کنید. از این پس از گواهی اختصاصی خودتان برای ارتباطات امن مبتنی بر SSL/TLS بین CDN و کاربران شما استفاده خواهد شد.