سیاست‌های امنیتی حساب‌های کاربری در ایران‌سرور

تاریخ آپدیت: 1402/10/10

اینکه بتوانید حساب کاربری‌تان را طوری ایمن نگه‌دارید که از حملات سایبری و هکرها در امان بمانید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از آنجایی که بالا بردن امنیت حساب‌های کاربری یکی اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران ایران‌سرور است؛ تصمیم گرفتیم یک آموزش مفید و مختصر درباره تنظیمات امنیتی در بخش‌های مختلف پنل کاربری آماده کرده تا شما را با جدیدترین سیاست‌های امنیتی ایران‌سرور آشنا کنیم.

بخش اول: تنظیمات امنیتی

حتما تا به حال قسمت تنظیمات امنیتی را در پنل کاربری خود در ایران‌سرور دیده‌اید. این تنظیمات شامل 3 قابلیت امنیتی است که در ادامه با هرکدام از آن‌ها آشنا می‌شویم.

  1. رمز عبور

    اگر به هر دلیلی رمز ورود پنل کاربری خود را فراموش کرده‌اید یا می‌خواهید یک رمز عبور ایمن‌تر داشته باشید، از این قسمت می‌توانید برای تغییر رمز عبور اقدام کنید. برای تغییر رمز عبور پنل کاربری خود، اینجا کلیک کنید.

  2. ورود دو مرحله‌ای

    ایجاد یک رمز عبور پیچیده برای بالا بردن امنیت حساب کاربری کافی نیست. یک لایه بالاتر برای حفظ امنیت اکانت، فعالسازی احراز هویت دو مرحله‌ای است. با فعالسازی این قابلیت حتی اگر کسی رمز عبور شما را پیدا کند، باز هم نمی‌تواند به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با فرایند احراز هویت دو مرحله‌ای این مقاله را مطالعه کنید.

  3. لینک ورود مستقیم

    قابلیت لینک ورود مستقیم یکی دیگر از سیاست‌های امنیتی ایران‌سرور است. با فعالسازی این لینک، می‌توانید بدون وارد کردن نام کاربری و رمز عبور از طریق لینکی که در ایمیل‌ها و پیامک‌های اطلاع‌رسانی مربوط به تیکت و فاکتور ارسال می‌شود، به صفحه مورد نظر دسترسی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با فرایند لینک ورود مستقیم این مقاله را مطالعه کنید.

بخش دوم: مدیریت کاربران

یکی دیگر از بخش‌های مهم حساب کاربری، بخش مدیریت کاربران است. همانطور که می‌دانید با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید دسترسی حساب کاربری خودتان در ایران‌سرور را به شخص دیگری منتقل کنید. البته نوع دسترسی را خود شما به عنوان مالک حساب انتخاب می‌کنید. توجه داشته باشید که با این کار مسئولیت حفظ اطلاعات بر عهده خود شما است. پس حتما در انتقال دسترسی به افراد مختلف دقت کافی داشته باشید. برای آشنایی با فرایند کامل می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

توجه: اگر از کاربران قدیمی ایران‌سرور باشید، حتما به خاطر دارید که در گذشته نیاز بود برای ورود به حساب کاربری به یک سوال امنیتی نیز پاسخ دهید. در حال حاضر با توجه به سیاست‌های جدید امنیتی ایران‌سرور این سوال‌ها از فرایند لاگین حذف شده و فقط با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می‌توانید وارد پنل کاربری خود شوید.